KONA Electric

SINA SÕIDAD. SINA ANNAD SÄRTSU.

Mitmekülgne ja lõbusalt juhitav täiesti uus KONA Electric on esimene 100% elektriline kompaktne linnamaastur Euroopas. Murranguline uustulnuk ühendab endas kompromissitult muljetavaldava elektrilise sõiduulatuse julge ja ruumika linnamaasturi stiiliga.

VÄLIMUS


00

JULGE DISAIN

Tänu kaunile ja stiilsele disainile on uus KONA iga nurga alt vaadates väljendusrikas.

0

Sina stiliseerid

Vali ja sobita, et uus KONA Electric väljendaks su enda stiili. Pilkupüüdva kahevärvilise katusega sõidukile võid kombineerida 7 kerevärvi 3 katusetooniga, saades kokku lausa 21 erinevat kujundust.

0

Ilus ja praktiline

Stabiilse ja kindla olekuga uus KONA Electric on varustatud katusereelingutega, mis täiendavad visuaalselt voolujoonelist katusejoont ja on suutelised kandma kuni 80 kg raskust – et saaksid kaasa võtta oma vabaaja lemmikvahendid. Ainulaadsete ja eksklusiivsete 17-tolliste valuvelgede loomisel on silmas peetud aerodünaamikat, ökonoomsust ja stiili.

0

Voolujoonelised tagatuled

Voolujooneline aerodünaamiline disain on leitav ka tagumise kaitseraua ja LED tagatulede juures. Ainulaadne korpus suunatulede ja tagurdamistulede ümber rõhutab veelgi progressiivset disaini.

SISERUUM


0

ERISTUV JA ISIKUPÄRANE

Uue KONA Electricu muudab niivõrd eriliseks tähelepanu pööramine detailidele. Sportlikul roolil on ergonoomilise asetusega juhtnupud, et ühenduvusfunktsioonide ja auto süsteemide käsitsemise ajal tagada sõidu ohutus. Veelgi suuremaks mugavuseks on KONA Electricu standardvarustuses olev roolisoojendus. Uuenduslik 7-tolline digitaalne näidikuplokk kuvab sõidurežiimi ning annab selge ülevaate energiavoolust ja aku laetustasemest. Piisab ühest pilgust, et näha, kuidas sinu sõidustiil mõjub sõiduulatusele.

0

Vali oma lemmik

Salongipakett „Black“ annab võimaluse valida kangast istmekatete, kanga ja naha kombinatsiooni või üleni nahast istmekatete vahel. Kolmevärvilised paketid „Blue“ ja „Grey“ on saadaval kanga ja naha kombinatsiooni või üleni nahast halli tooni istmekatetega.

Comfort-mudeli standardvarustuses on „Black“ kangast istmekatted, Style-mudelil „Black“ kanga ja naha kombinatsioon. Teised valikud on saadaval lisavarustusena.

0

Ruumikus

Uus Kona Electric on loodud mahutama kõike, mida sul kiire elu tõttu vaja võib minna – piisavalt ruumi reisijatele, aga ka pagasile 332-liitrises (VDA) pagasiruumis. Allalastud istmetega on pagasiruumi maht 1114 liitrit – see on nädalalõpureisideks ideaalne.

Keskkonsool

Tavapärane automaatkäigukasti käiguvalits on asendatud nelja elektroonilise käiguvahetuslülitiga.

Elektri jõul sõitmine võimaldab tekitada isiklike esemete hoidmiseks lisapanipaiga, mis asub keskkonsooli all. See on suurim muudatus salongis tavalise KONAga võrreldes.

TEHNIKA


0

JÕUDLUS, PÕNEVUS JA ÖKONOOMSUS

Naudi sõitmist elektri jõul oma parimas esituses, fantastilist kiirendust ja piisavat sõiduulatust.

0

* Andmed kehtivad 64 kWh akuga mudeli kohta. 39,2 kWh mudel on saadaval alates 2020. aastast. Kõik andmed vastavad kergsõidukite ülemaailmse ühtlustatud katsemenetluse WLTP (Worldwide Harmonised Light-Duty Vehicles Test Procedure) määrusele, mis sätestab kütuse ja energiakulu, sõiduulatuse ja heitmete mõõtmise Euroopas. Selle eesmärk on esitada andmed, mis on lähedasemad tegelikele numbritele. Uue Euroopa sõidutsükli NEDC (New European Driving Cycle) kohaselt on sõiduulatus 546 km. NEDC on hetkel kasutusel olev mõõtmissüsteem, mille asemele tuleb WLTP. ** Kuni 80% akude mahtuvusest, laadides 100 kW alalisvoolu kiirlaadijaga.

0

Tõeliselt lõbus juhtida

Keegi pole öelnud, et elektromobiilsus peaks olema igav. Välgust kiirema paigaltvõtuga tänu 395 Nm pöördemomendile, mille annab täiselektriline jõuülekandesüsteem, kiirendab see sportlik linnamaastur 0–100 km/h vaid 7,6 sekundiga. Elektrilise jõuallika ja ülekandesüsteemi hoolikalt kokkusobitatud komponendid on välja töötatud suurepäraste sõiduomaduste saavutamiseks ning praktilise igapäevase sõiduulatuse tagamiseks. KONA Electricu täiesti uus platvorm võimaldab ruumisäästlikku akude paigutamist ruumikuses kompromisse tegemata.

Liitiumioon-polümeeraku

Hyundai otsustas uuel Kona Electricul kasutada liitiumioon-polümeerakusid, mitte tavapäraseid nikkel-metallhüdriidakusid. Nendel akudel puudub mäluefekt, nad tagavad tõhusa laadimise ja tühjakslaadimise koos silmapaistva maksimaalse võimsusega. Vastselt väljatöötatud akude soojusjuhtimissüsteem kindlustab KONA Electricu akude suurema ökonoomsuse ja pikema eluea. Ühenduses konditsioneeriga on akud vajadusel veega jahutatavad ning sisseehitatud kütteelemendiga soojendatavad.

Elektrimootor

Määra oma sõiduulatus valides kahe akukomplekti vahel: kas 39,2 kWh mudel*, mille tippkiirus on 155 km/h ja sõiduulatus ühe laadimisega 289 km WLTP-põhisel mõõtmisel (345 km NEDC kohaselt), või 64 kWh mudel tippkiirusega 167 km/h ja sõiduulatusega 449 km WLTP-põhisel mõõtmisel (546 km NEDC) ühe laadimisega.

* KONA Electricu 39,2 kWh mudel on saadaval alates 2020. aastast.

0

Nutikas tehnoloogia intelligentseks sõitmiseks

Suurenda KONA Electricuga sõites oma sõiduulatust, kasutades regeneratiivpidurdamist, mis laeb akusid, kui elektrimootor sõidukit aeglustab.

0

Kohandatav regeneratiivpidurdamine

Optimeeritud pidurdamine aitab regeneratiivpidurdamisel kätte saada energia ja salvestada see akudesse, suurendades nende laetust. Juht võib lihtsalt valida regeneratiivpidurdamise tugevusega 0 kuni 3 rooli taga asuvate käiguvahetuslabade abil.

Samuti on käiguvahetuslabade abil võimalik autot aktiivselt pidurdada. Selleks tuleb tõmmata vasakpoolne laba üles ja hoida üleval. Sellisel moel on võimalik pidurdada täieliku seismajäämiseni ilma piduripedaali kasutamata.

Regeneratiivpidurdamise tugevus sõltub ka valitud sõidurežiimist ja selle tugevust saab reguleerida puutetundlikult ekraanilt.

0

Nutikas regeneratiivpidurdamine

Juht saab näidikuplokis sisse lülitada nutika regeneratiivpidurdamise süsteemi, mis radarandurit kasutades kontrollib automaatselt regeneratiivpidurdamise tugevust sõltuvalt liiklustingimustest auto ees. Lisaks tuvastab süsteem, kas sõidetakse mäest üles või alla, ning kohandub vastavalt sellele. Juhile abiks olles vähendab süsteem mittevajalikke pidurdamisi ja kiirendamisi, parendades kõrgepingeaku ökonoomsust.

Garantii

Nagu iga teinegi Hyundai, on ka KONA Electric valmistatud kõige kõrgemate kvaliteedinõuete kohaselt. Selle tõestuseks on 7-aastane läbisõidupiiranguta garantii, mis lubab nautida elus kõike väärtuslikku ilma, et peaks auto pärast muretsema. Naudi suuremat meelerahu, mille toob autotööstuse üks parimaid garantiisid – ja seda standardvarustuses. Lisaks sellele on KONA Electricu ülitõhusal liitiumioon-polümeerakul garantii 8 aastat või 200 000 km, sõltuvalt sellest, kumb täitub varem.

ELEKTRIAUTO LAADIMINE


0

LAADIMINE

Sõltuvalt kodusest võrguühendusest või kiirlaadija tüübist, pakub KONA Electric erinevaid laadimisvõimalusi.

Kiirlaadimine

Kasutades 100 kW alalisvooluga (DC) kiirlaadimisjaama, laetakse 80% mõlema KONA Electricu versiooni liitiumioon-polümeeraku täis umbes 54 minutiga. Ühendades 50 kW laadija, on 39 kWh versiooni* laadimisaeg 57 minutit ja 64 kWh versiooni laadimisaeg 75 minutit.

* KONA Electricu 39,2 kWh mudel on saadaval alates 2020. aastast.

Tavalaadimine

Kodusest vahelduvvooluga (AC) laadimisseadmest laadides võtab võimsama aku täis laadimine aega 9 tundi ja 35 minutit, väiksem aku laetakse täis 6 tunni ja 10 minutiga.

Seadistatav laadimine

Nii, nagu sulle meeldib. KONA Electricu uudne aku juhtimissüsteem annab sulle täieliku kontrolli. Kohanda laadimisajad vastavaks oma vajadustele ja rahalistele võimalustele.

Kodune laadimiskaabel

KONA Electricuga on kaasas juhtplokiga laadimiskaabel, mille abil laadimine tavalisest kodusest pistikupesast on ülilihtne. Laadimisaeg on umbes 19 tundi 39 kWh mudelil* ja 31 tundi 64 kWh akude puhul. See on mõeldud vaid ajutiseks laadimiseks.

* KONA Electricu 39,2 kWh mudel on saadaval alates 2020. aastast.

Kodune laadimisseade*

Saadaval on ka spetsiaalne kodune laadimisseade, mille saab statsionaarselt kohale kinnitada või kasutada liigutatava laadijana. Seadme sees on kodusest vooluvõrgust sõltumatu kaitsmega juhtplokk. Laadimisseade kasutab kolmefaasilist vahelduvvoolu ja laeb 100% 39 kWh mudeli** aku täis 6 tunni ja 10 minutiga ning 64 kWh mudeli aku 9 tunni ja 35 minutiga. Kui soovid sellist laadimisseadet oma koju või kontorisse, pöördu lähima Hyundai edasimüüja poole.

* Valikuline lisavarustus. ** KONA Electric 39,2 kWh mudel on saadaval alates 2020. aastast.

Laadimiskaabel vahelduvvoolu-jaamale*

Laadimiskaabel ühendab KONA Electricu avaliku vahelduvvoolu (AC)-laadimisjaamaga. Sama kaablit saab kasutada ka koduse laadimisseadega. Sõltuvalt teenusepakkujast võib avalikul vahelduvvoolu (AC)-laadimisjaamal olla erinevaid pistikupesasid.

* Valikuline lisavarustus.

MUGAVUS


0

RUUMIKAS JA PRAKTILINE

Uus KONA Electric on loodud mahutama kõike, mida sul kiire elu tõttu vaja võib minna. Piisavalt ruumi nii reisijatele kui pagasile – ning oma klassi parim 332-liitrine pagasiruum. Olenemata sellest, kuidas sa valid end edasi viiva jõu – uuel KONA Electricul on ootuspärane veatu ühenduvus ning uuenduslik tehnoloogia, mis muudab elu kergemaks. KRELLi* kvaliteetne helisüsteem tagab suurepärase heli, et saaksid stiilselt rokkida.

KRELL Premium helisüsteem on Style-mudelil standardvarustuses, Comfort-mudelil lisavarustuses.

0

Esiklaasinäidik

Oma klassi parima eredusega esiklaasinäidik* kuvab tähtsad andmed (sh kiiruse, teejuhised ning hoiatused) kergelt loetavalt sinu vaatevälja ning suurendab seeläbi ohutust. Rooli kõrval asuvast lülitist aktiveeritav näidik peitub armatuurlaua sisse, kui seda ei kasutata.

* Saadaval Style-mudelile.

7-tolline ekraan

7-tolline värviline puutetundlik LCD-ekraan kuvab ka dünaamiliste juhistega tagurduskaamera pilti ja on Bluetooth ühendusega. Sellel on ka eelseadistatud Apple CarPlay™ ja Android Auto™ rakendused, võimaldades ühendada nutitelefoni ning kuulata lemmikmuusikat, helistada ja kuvada oma rakendused suurele ekraanile.

*Apple CarPlay™ on Apple Inc. registreeritud kaubamärk. Android Auto™ on Google Inc. registreeritud kaubamärk.

8-tollise ekraaniga navigatsioonisüsteem*

8-tollisele puuteekraanile on integreeritud 3D-navigeerimine, meedia- ja ühenduvusfunktsioonid. Navigatsioonisüsteemiga tuleb kaasa tasuta 7-aastane LIVE-teenuste tellimus koos värske teabega liikluse, ilma, kiiruskaamerate ja vaatamisväärsuste kohta. Sellel on ka eelseadistatud Apple CarPlay™ ja Android Auto™ rakendused, võimaldades ühendada nutitelefoni ning kuulata lemmikmuusikat, helistada ja kuvada oma rakendused suurele ekraanile. DAB on standardvarustuses, nagu ka USB, AUX-in ja Bluetooth.

* 8-tolline ekraan on Comfort-mudelil lisavarustuses, Style-mudelil standardvarustuses.

NUTITELEFONI JUHTMEVABA LAADIMINE

NUTITELEFONI JUHTMEVABA LAADIMINE

Keskkonsoolil asuv juhtmevaba laadimisalus (Qi-standard) võimaldab sisselülitatud Qi-ga ühilduvat nutitelefoni hõlpsalt ilma ebamugavate juhtmeteta laadida. * Style-mudelil standardvarustuses, Comfort-mudelil lisavarustuses.

SALONGI EELSOOJENDUS

SALONGI EELSOOJENDUS

Kui auto on ühendatud välise laadimisjaamaga – näiteks kodus garaažis –, on võimalik seadistada KONA Electricu salongi eelnev soojendamine soovitud temperatuurini. See on mugav ja säästab akude energiat salongi soojendamiseks edasisel sõidul.

SOOJENDUSEGA JA VENTILEERITAVAD ESIISTMED

SOOJENDUSEGA JA VENTILEERITAVAD ESIISTMED

Mõnusalt jahe? Või õdusalt soe? Mugavaks sõitmiseks iga ilmaga on esiistmetel kolmeastmeline soojendus- ja ventilatsioonisüsteem. *Esiistmete istmesoojendus on KONA Electricu standardvarustuses, ventileeritavad istmed on saadaval vaid Style-mudeli Leather-paketile.

KATUSEKOOREM

KATUSEKOOREM

Laadung peale ja teele! KONA Electricu katusereelingud kannavad kuni 80 kg raskust, seega võid kinnitada katuseraami ja saad kaasa võtta oma vabaaja lemmikvahendid.

OHUTUS


0

Hyundai SmartSense

Tipptasemel uudsete juhiabisüsteemidega Hyundai SmartSense pakub KONA Electric kõige värskemaid aktiivse turvalisuse tehnoloogiaid – loodud sinu turvalisuse ja meelerahu heaks.

0

Intelligentne kiirushoidik koos Stop & Go süsteemiga

See standardvarustusse kuuluv abisüsteem suurendab ohutust ja vähendab stressi, hoides ees liikuva sõidukiga eelnevalt kindlaksmääratud pikivahet. Selleks vähendab süsteem automaatselt sõidukiirust või kiirendab uuesti valitud püsikiiruseni – täpselt nii, nagu liiklussituatsioon nõuab. Intelligentne kiirushoidik hoiab soovitud pikivahet ka liikluses: see seiskab peatumisel mootori ja taaskäivitab selle, kui on eespool uuesti liikumise tuvastanud ning juht kergelt gaasipedaali puudutab.

Jalakäija tuvastusega laupkokkupõrke vältimise abi

KONA Electricu varustusse kuuluv uuenduslik aktiivse turvalisuse süsteem hoiatab juhti hädaolukorra eest ning vajadusel pidurdab automaatselt. Auto eesmist kaamerat ja radarandurit kasutav süsteem töötab kolmeastmelisena. Eelnevalt hoiatab süsteem juhti visuaalselt ja hoiatussignaaliga, seejärel pidurdab; algul nõrgemini, seejärel vastavalt kokkupõrkeohule vajadusel kuni maksimaalse pidurdusjõuga, et kokkupõrget ära hoida või kahjusid vähendada, Süsteem aktiveerub, kui kiirusega 8 km/h või enam liikuva sõiduki ees tuvastatakse sõiduk või jalakäija.

Tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteem

Kasutades tagumist nurgaradarit, vähendab tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteem* kitsastes oludes ja halva nähtavusega tagurdamisel kokkupõrke ohtu läheneva sõidukiga. Skaneerides radariga 180-kraadist ala sõiduki taga, hoiatab süsteem juhti visuaalselt ja hoiatussignaaliga.

* Style-mudelil standardvarustuses, Comfort-mudelil lisavarustuses.

0

Sõidurajal püsimise abisüsteem ja sõiduraja jälgimise abisüsteem

Sõidureas püsimise abisüsteem kuulub KONA Electricu standardvarustusse. Süsteem kasutab sõiduradade jälgimiseks auto eesmist kaamerat. Tahtmatu sõidurajalt kõrvale kaldumise korral hoiatab süsteem juhti ning vajadusel pöörab rooli viisil, mis viib auto sõidurajale tagasi. Sõiduraja jälgimise hoiatussüsteem* hoiab linnamaasturit kiirusel 0 kuni 150 km/h maanteel ja tänaval oma sõiduraja keskel.

*Saadaval Style-mudelile.

0

Pimenurga kokkupõrkehoiatussüsteem koos sõiduraja vahetamise abisüsteemiga

Radarit kasutav pimenurga kokkupõrkehoiatussüsteem* jälgib tagumisi nurki ning tuvastades teise sõiduki, kuvab visuaalse hoiatuse küljepeeglil. Kui juht lülitab sel hetkel sisse suunatule, kostab hoiatussignaal.

Style-mudelil standardvarustuses, Comfort-mudelil lisavarustuses.

Kaugtulede automaatlülitus

Esituled on saadaval moodsa LED-tehnoloogiaga, pakkudes päevavalgusele sarnast valgustust, pikka eluiga ja halogeentuledest märgatavalt madalamat energiakulu. Automaatrežiimis tuvastab kaugtulede automaatlülitus öösel nii vastutulevaid kui ka samal rajal eespool sõitvaid sõidukeid ning vahetab sobival hetkel lähituledele ümber, vähendades nii teiste juhtide pimestamist. Kui teisi sõidukeid ei tuvastata, lülitab süsteem sisse kaugtuled.

LED-esituled ja kaugtulede automaatlülitus on Style-mudelil standardvarustuses ja Comfort-mudelil lisavarustuses.

Juhi tähelepanu hoiatussüsteem

See KONA Electricu standardvarustusse kuuluv juhiabisüsteem tõstab ohutuse ja mugavuse täiesti uuele tasemele, jälgides ja analüüsides sõidumustrit läbi sisendite nagu roolinurk, roolimismoment ning sõiduki asukoht sõiduraja suhtes. Kui tähelepanu hoiatussüsteem tuvastab väsimuse või tähelepanu hajumise, kõlab hoiatussignaal ning kuvatakse soovitus teha paus.

Tark kiirusepiirangu hoiatussüsteem*

See süsteem leiab esikaamera ja navigatsioonisüsteemi teabe järgi üles teel olevad piirkiirust näitavad märgid ning kuvab reaalajas lubatud kiirust ja möödasõitu keelavad märgid. Teave kuvatakse nii navigatsioonisüsteemi ekraanil kui ka TFT näidikuplokil.

* Style-mudelil standardvarustuses, Comfort-mudelil lisavarustuses.

Staatilised kurvituled

Näe rohkem ja sõida ohutumalt. Staatilised kurvituled* valgustavad kurvides sõiduki ümbrust eest külgedelt ning parandavad seeläbi nähtavust.

* Style-mudelil standardvarustuses, Comfort-mudelil lisavarustuses.